Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri 
 
         
 
 
 
GENÇLİK KAMPLARI

Sosyal himayeye muhtaç çalışkan öğrencilerimizin yararlanması amacı ile her yıl yaz ayları içerisinde Genel Merkezimize ve Şubelerimize bağlı faaliyet gösteren Gençlik Kamplarımız açılmaktadır.Gençlik Kamplarımızdan öncelikli olarak çalışkan ve maddi durumu yetersiz öğrencilerimiz faydalanmaktadır.

AMAÇ VE HEDEFLERİ
Kendi olanakları ile tatil yapamayan sosyal himayeye muhtaç ve çalışkan öğrencileri Kızılay tarafından açılacak kamplardan yararlandırarak yapıcı, yaratıcı ve dinlendirici etkinliklerle, sosyal durum ve davranışlarını geliştirmeye çalışmak, yeni arkadaş edinmelerine imkan vermek ve kendilerini yönetmeye alıştırmak.
Kızılay’ın amaç ve ilkelerine uygun çalışmalar içinde yurt ve insan sevgisi, dayanışma, yardımlaşma ve şefkat duyguları aşılamak ve Kızılay sevgisi kazandırmak.
Atatürk İlkelerine bağlı, yurdunu ve milletini seven, bilinçli, çalışkan ve sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmak.


KAMPLARA KATILACAK ÖĞRENCİLERDE ARANAN NİTELİKLER

11-17 Yaş Guruplarında İlköğretim veya Lise Öğrencisi olmak
Sosyal himayeye muhtaç ve kendi olanakları ile tatil yapamayacak durumda olmak,
Sınıfını doğrudan geçmiş olmak,
Özel eğitime tabi özürlü olma dışında, sağlık yönünden kampa katılmasında sakınca bulunmadığını, örneği Genel Müdürlükçe belirlenecek doktor raporu ile belgelemek (bulaşıcı hastalığı olanlar, gece yatağını ıslatanlar, uykuda gezen ve saralı olanlar kampa kabul edilmezler.)
Okulda disiplin olaylarına ismi karışmamış ve ceza almamış olmak.

KAMP ETKİNLİKLERİMİZ 
Türk Kızılayı Gençlik Kamplarında ağırladığımız öğrencilerimiz lider öğretmenlerimiz eşliğinde ilgi alanlarına göre tercih ettikleri Halkoyunları, Müzik, Resim, El Sanatları, Sportif Faaliyetler, vb. faaliyetler içerisinde yer alırlar. 
Ayrıca kamp döneminin son akşamında düzenlenen ateş gecelerimizde öğrencilerin hazırlamış oldukları sergi, koro, halk oyunları, oyun ve skeçler  halk gösterimine sunulmaktadır. (o bölgede bulunan mülki amirlerde ateş gecelerine davet edilmektedir.)