Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri 
 
         
 
 
 
İLKÖĞRETİM VE LİSELERDE BİZ

Her eğitim-öğretim yılı başlangıcı öncesinde Türk Kızılayı bünyesinde bulunan bölümlerin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetler ile sayısal verilerin bilgisi toparlanarak geleceğin Kızılaycılarını kazanmak amacıyla ilköğretim ve ortaöğretim dengi okullarındaki öğrenciler için sunumlar hazırlanarak mevcut filmlerle pekiştirilir. 

Türkiye genelindeki 81 il Kızılay Şubesine hazırlanan sunum ve film cd’si ile bilgilendirme yazısı gönderilir. Sonrasında ise; gerçekleştirilen faaliyetlerin bilgisinin geri dönüşümü amacıyla da bölüm bilgilendirme raporu gönderilir.Sunumlar Ekim ayında başlar Haziran ayında  sona erer. 

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Şubelerinin gerçekleştirdiği sunumlar haricinde il/ilçe okullarında resim,şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlenir. İlk 3’e giren öğrencilere Şube Başkanlarımızın karar verdiği hediyeler takdim edilir ve tarafımızca gönderilen rapor doldurularak bilgi aktarımında bulunulur. 

        

Ankara ve/veya İstanbul’da pilot 1 okul belirlenir ve Kızılay Haftası’nda belirlenen okula çadır, haberleşme aracı vb. teçhizatlar görsel olarak öğrencilere sunulur. Ankara’da bulunan ilköğretim-ortaöğretim okul müdürlükleri tarafınca öğrencilerin Kızılay depolarını ziyaret etme talepleri değerlendirilir ve gelen okulların öğrenci gruplarına Türk Kızılayı sunumu yapılarak, sırayla Çadır Üretim Merkezi, Afet Ambarı, Arşiv ve Afet Operasyon Merkezi gezdirilir.